Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Pocztex (pickup)) już od 800,00 zł.

Szybki kontakt z nami:

WhatsApp

Telegram

Messenger

Co to jest juta?

Juta to długie, miękkie, błyszczące włókno roślinne używane do produkcji przędzy (sznurka), lin, tkaniny, toreb, dywanów itp. Naturalne włókno juty słynie z jedwabistego złotego połysku, dlatego też nazywane jest "złotym włóknem". Juta jest jednym z najtańszych włókien naturalnych i zajmuje drugie miejsce po bawełnie pod względem wielkości produkcji i różnorodności zastosowań.

Włókna juty składają się głównie z celulozy (głównego składnika włókien roślinnych) i ligniny (głównego składnika włókien drzewnych). Pomimo znanego złotego koloru produktów z juty, włókna juty występują w różnych kolorach, od białego do brązowego.

Zalety juty:
Włókno jutowe jest w 100% biodegradowalne i dlatego jest przyjazne dla środowiska.
Przędza jutowa ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie, a także zapewnia lepszą oddychalność tkanin. Dzięki temu juta nadaje się do pakowania i podwiązywania towarów rolnych.
Główne zalety juty obejmują również dobre właściwości izolacyjne i antystatyczne.

Uprawa:
Do uprawy juty wymagana jest gleba aluwialna i stojąca woda. Klimat monsunowy (ciepły i wilgotny) w porze deszczowej sprzyja uprawie juty. Temperatura waha się od 20° C do 40° C i wilgotność względna 70-80% to warunki wymagane do udanej uprawy. Uprawy juty wymagają tygodniowych opadów deszczu wynoszących 5-8 cm lub więcej.

jutab1 jutab2 jutab3

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl